İmplant Fiyatları Ne Kadardır ?

Locadent ailesi olarak yasa gereği TDB fiyatları dışında implant fiyatları, kıymetli metal ücreti dahil fiyat vermemiz yasaktır.Lütfen kıymetli metal ücreti ve implant fiyatı dahil fiyat için kliniğimizi arayabilirsiniz.

İmplant fiyatları yılı için geçerli olmak üzere 1380tl + implant materyal ücretidir. Bu fiyata implant cerrahisi ve diğer ücretler dahildir. İmplant bir veya birden fazla diş kayıplarında eksik yerde kök görevi görmektedir. Üst kaplaması ve implant materyal ücreti dahil fiyatı kliniğimize ulaşarak öğrenebilirsiniz.

İmplant Fiyat Ücret Tarifesi KDV Dahil %8
Kemik İçi İmplant ( İmplant Materyal Ücreti Dahil Değildir.)  1380 TL
Sert doku greftleme ( implant çevresine kemik tozu uygulaması)  955 TL
Overdenture İmplant Ücreti Hariç (Tek Çene)  3935 TL
İmplant Çıkartılması  540 TL
Veneer Kron ( Zirkonyum)  715 TL
İmplant Üstü Veneer Kron ( Zirkonyum)  865 TL
Tam Seramik Kron ( Tam Zirkonyum)  1660 TL
Diş Çekimi  175 TL
Gömülü Diş Çekimi  570 TL

 

 

 

 

İmplant takılması ne kadar sürer?

İmplant operasyonu genel olarak 1 saat kadar sürmektedir. İmplant operasyonunu yapan hekimin tecrübesi ve uzmanlığı bu konuda çok değerlidir.

 

Tek İmplant Fiyat Ne Kadar?

Tek diş eksikliğiniz de köprü yaptırıp sağ ve sol dişlerinizi kestirmek yerine özellikle implant yaptırmak daha mantıklıdır. Diğer dişlere dokunulmadan tdb implant fiyat + zirkonyum kaplama fiyatına 1 tek diş implant yaptırabilirsiniz.

 

Devlet hastanesinde implant ne kadar?

Devlet hastanelerinde kıymetli metal içeren implant desteği yoktur, bazı kurul sonuçları durumlarında 90tl ile 120 tl arasında implant başına destek verilebilmektedir.

 

İmplant tedavisi neden yapılır?

İmplant tedavisi bir veya bir kaç diş eksikliğinin yanı sıra, tek çene veya 2 çene üzerinde hiç dişi olmayan kişilerin sağlıklı çiğneme, rahat konuşma ve daha estetik bir görüntü için kemik içine uygulanan diş kökü protezidir. İmplantlar titanium veya zirkonyum materyalinden olabilmektedir.

 

İmplant Abutment Fiyatı Nedir?

İmplant abutmentleri implantın bir parçası olarak görülür ve 3 aylık iyileşme sürecinde ücretsiz olarak üzerine Zirkonyum veya Porselen diş yapmak amacıyla alt yapı olarak yerleştirilir.

 

İmplant Üstü Zirkonyum Fiyatı Nedir?

Bu konuda normal diş üzerine yapılan zirkonyum kaplama ile implant üstü zirkonyum kaplama arasında bazı kliniklerde ödeme farkı çıkabilmektedir. Genel olarak ise zirkonyum kaplama en az implant kadar önemli bir işlemdir ve hem estetik, hem doğru konumlandırılmış olması ömrü için önemlidir. ayrıntılı zirkonyum kaplama fiyatlarını sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

İmplant bir ya da daha fazla diş kaybı yaşayan hastalara uygulanan protez diş uygulamasına verilen addır. İmplant fiyatları nispeten yüksek olsa da implant diş, doğal dişe en yakın sonuçları verir. Çünkü İmplant dişler diğer dişlerden destek almaz, doğal dişler gibi gücünü çene kemiğinden alır. İmplant uygulamasında önce diş eti açılır, çene kemiği içinde bir delik açılır. Bu delik diş kökünün sığacağı genişliktedir. Açılan diş kökü yuvasının üstündeki diş eti kısmı tekrar kapatılır ve implantın çene kemiğine kaynaması beklenir.

Eğer çene kemiği güçlü değilse öncesinde çene kemiğine greft yapılması yani çene kemiğinin güçlendirilmesi gerekir. Çene kemiği grefti, implantın çene kemiği ile bütünleşmesi için 2-3 aya ihtiyaç vardır. İmplant uygulaması aslında çok kolay ama yüksek mühendislik ve tıp bilgisi gerektiren bir iştir. Yani tedavi olanlar açısından baktığımızda hasta gelir, birkaç seansta yepyeni dişlerle gider. Ancak olayın teknik kısmı çok daha karışıktır. İmplant seçimi, hastanın implantı engelleyecek herhangi bir hastalığının olup olmadığı, implant türleri, boyutu, şekli uygulanması… Bunların hepsi uzmanlık ve deneyim gerektirir. Bu yüzden implant kısa vadeli değil uzun vadeli bir çözümdür. Bu açıdan baktığımızda implant fiyatları pahalı mı?

 

Bu İşlemler Pahalı mı?

İmplant fiyatları nispeten uygun sayılabilir yalnız, diğer alternatif işlemler arasında en pahalı diş operasyonlardan biri olduğu aşikardır. Yine de başarı ve sonuçlarını göz önüne aldığımız zaman implant fiyatları pahalı değildir.

 

İmplant Fiyatlarında Neye Dikkat Edilmeli

İmplant tedavisi pahalı bir tedavi midir sorusu diş hekimlerinin en sık karşılaştığı sorulardan birisidir. İlk bakışta pahalı gibi gözükmesine rağmen ileriki yıllarda sağlayacağı rahatlık ve faydaları düşünüldüğünde ödenen ücret küçük bir bedel olarak görülecektir.

Tek diş eksikliği ele alındığında dahi o eksikliği bir implantla veya üç eğrili bir köprüyle tedavi edilmesi durumu söz konusu olduğunda köprü ilk etapta daha makul, daha uygun bir tedavi planı olarak gözükür.

İleri dönemde o küçültülüp, ufaltılıp üzerine porselenin geldiği yapılar zaman içerisinde problem yaratırlar. İlk 10 yıl içerisinde değil belki de 20 yıl içerisinde değil fakat ileri dönemde o dişleri de kaybetme, belki kanal tedavisi yaptırma ve belki de porselenleri yenilemek gibi ciddi anlamda problemler yaratması söz konusu olacaktır.

Fakat implantta durum farklıdır. İmplant, yapılır, uygulanır, güzel bakılır ve tertemiz tutulursa implantın alt yapısı olan titanyum yapı sabit kalacak zaman içerisinde sadece üstündeki porselenin değişmesi söz konusu olacaktır. Bu da ileri dönemde bize hem maddi hem de manevi kar sağlayacaktır. Ama kısa dönemde baktığımızda implant mı daha pahalıdır diğer seçenekler mi daha pahalıdır diye sorulduğunda tabii ki implant pahalıdır. Ama uzun vadede implant diğer tüm uygulamalara göre daha uygun olacaktır.

 

İmplant Fiyatları

Bunun gibi birçok etken implant fiyatlarını etkilemektedir. Hiç implant uygulaması yapmamış sadece kursunda görmüş bir doktor ile alanında yetkin bir doktorun alacağı implant fiyatı elbette aynı olmayacaktır. Sizde ödeme yolları ve fiyat konusunda detaylı bilgi almak ve danışmanlık hizmetimizden faydalanmak için bize ulaşabilirsiniz.


İLETİŞİM