top of page

Diş Estetiğinde Bonding Uygulaması Nasıl Yapılır ve Bonding Fiyatı Ne Kadardır ?


dişlerini gösteren gülümseyen kadın

Diş estetiği söz konusu olduğunda istediğimiz mükemmel gülümsemeyi elde etmemiz için bir çok seçenek mevcut. Her yöntemde bireyin dişlerine ve yüz özelliklerine bağlı olarak dikkate alınması gereken unsurlar bulunmaktadır.


Bonding işlemi dişlerin geri kazanılmasına yardımcı olmak için kullanılan yaygın bir uygulamadır.


-Ön dişler arasındaki boşlukları kapatmak,


-Kırık dişlerin onarımı,


-Diş şeklini değiştirme,


-Dişleri uzatma,


Renk bozukluğu olan dişleri düzeltme de bonding işlemi tek bir ziyarette uygulanabilinir ve bonding uygulaması daha düşük maliyetlidir. Ayrıca anestezi olmadan yapılabilinir, ağrılı bir prosedür değildir.


Bonding işleminde diş hekiminin kullandığı malzeme kompozit olarak adlandırılır. Kompozit dişe yapışan reçine esaslı bir malzemedir. Mevcut diş renginize uyacak şekilde birden fazla tona sahiptir.


Günümüzde kompozitin kalitesi çok yüksek olmasına rağmen, zamanla yıpranarak, sert nesnelerde öğütme veya ısırma gibi oral alışkanlıklarımıza bağlı olarak biraz parçalanabilir. Kompozit ayrıca zamanla renk değiştirebilir ve lekelenebilir.


Lekelenmeyi, renk değişikliğini en aza indirmek için kahve, sigara gibi alışkanlıkları azaltmanız, günde en az 2 defa dişlerinizi fırçalamanız ve her 6 ayda 1 diş temizliğiniz ve kontrolleriniz için diş hekiminize başvurmanız gerekmektedir.


Diş hekiminize estetik bir gülümseme için danışmak, sizin için, mevcut seçenekleri anlamanıza yardımcı olabilir ve tedavinin estetik ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilmesine olanak sağlar.


Daha ayrıntılı fiyat bilgisi için lütfen kliniğimizi arayın.

Comments


bottom of page