top of page

İzmir Diş İmplantı


izmir diş implantı
Diş implantı modeli

Diş İmplantı Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Diş İmplantı eksik dişlerin tedavisinde kullanılan ve çene kemiğinin içine yerleştirilen titanyumdan yapılmış vidalardır. Bu vidaların üzerine diş protezi yerleştirilir. İmplant tedavisinin diğer tedavilere avantajı komşu dişlere zarar verilmez. Yani komşu dişlerin kesilmesi gerekmez. İmplant diş kök görevi görür ve doğal diş gibi rahatlıkla yemek yiyebilir konuşabilir ve gülebilirsiniz.

Diş İmplant tedavisi nasıl yapılır?

İmplant tedavisi hastaya hafif bir sedasyon verilerek yapılır. İşlemden önce detaylı muayene ve röntgen gereklidir. Çene kemiklerinin ve kalan dişlerin ölçüsü alınır. Dental implantların yerleştirilmesi için iki seçenek vardır.

Tek aşamalı işlemde implant yerleştirildikten sonra geçici başlık takılır. İki aşamalı işlemde ise dental implant takıldıktan sonra üzeri diş eti ile kapatılır ve iyileşmeye bırakılır. Protez başlıklar daha sonra takılır.

Her iki durumda da geçici bir köprü yerleştirilir ve alt çene için 3 ay, üst çene için altı ay iyileşme süreci beklenir. Bazen dental implantların üzerine yeni yapılan dişler hemen takılabilir. Dental implantla hasta güvenle gülebilir ve yemek yiyebilir.

Zirkonyum implantlar, titanyumdan yapılmış implantların direncini artırmak için yapılmış yeni kuşak implantlardır. Özellikle dar çene kemiğinde dayanıklılığı artırmak için kullanılır. Titanyumdan dayanıklılık haricinde farkı yoktur.

Zirkonyum aynı zamanda diş kaplamasında da kullanılmaktadır. Zirkonyum doğal dişe yakın beyazlıktadır ve ışığı yansıtır. Bu nedenle dayanıklılık yanında estetik açıdan da kullanışlıdır. Aşınma yapmaz ve ağızda metal tadı bırakmaz. Zamanla renk değişikliğı oluşmaz. Vücuda zararı yoktur.

Diş İmplantı Kimlere Uygulanır?

Diş İmplant tedavisi 18 yaş üzeri, çene ve yüz gelişimini tamamlamış bireylere uygulanır. Tedaviden önce çene yapısının implanta uygun olup olmadığı çekilen röntgenlerle tespit edilir. Şeker hastalarında tedaviden önce hastalığın düzene girmiş olması gerekir.

Kan sulandırıcı ilaç kullananlarda tedaviden önce ilaçlar kesilir. Kemik erimesi olanlar uygun tedavi aldıktan sonra implant tedavisi görebilirler.

İmplant tedavisi hastaya hafif bir sedasyon verilerek yapılır. İşlemden önce detaylı muayene ve röntgen gereklidir. Çene kemiklerinin ve kalan dişlerin ölçüsü alınır. Dental implantların yerleştirilmesi için iki seçenek vardır.

Tek aşamalı işlemde implant yerleştirildikten sonra geçici başlık takılır. İki aşamalı işlemde ise dental implant takıldıktan sonra üzeri diş eti ile kapatılır ve iyileşmeye bırakılır. Protez başlıklar daha sonra takılır.

Her iki durumda da geçici bir köprü yerleştirilir ve alt çene için 3 ay, üst çene için altı ay iyileşme süreci beklenir. Bazen dental implantların üzerine yeni yapılan dişler hemen takılabilir.Dental implantla hasta güvenle gülebilir ve yemek yiyebilir.

Zirkonyum implantlar, titanyumdan yapılmış implantların direncini artırmak için yapılmış yeni kuşak implantlardır. Özellikle dar çene kemiğinde dayanıklılığı artırmak için kullanılır. Titanyumdan dayanıklılık haricinde farkı yoktur.

Zirkonyum aynı zamanda diş kaplamasında da kullanılmaktadır. Zirkonyum doğal dişe yakın beyazlıktadır ve ışığı yansıtır. Bu nedenle dayanıklılık yanında estetik açıdan da kullanışlıdır.Aşınma yapmaz ve ağızda metal tadı bırakmaz. Zamanla renk değişikliğı oluşmaz. Vücuda zararı yoktur.

İmplant operasyonundan önce hastaya çoğunlukla lokal, bazı durumlarda genel anestezi uygulanır. Bu yüzden cerrahi işlem sırasında hasta hiçbir şekilde acı veya ağrı hissetmez. Lokal anestezi yapılan hastalarda, gün içerisinde anestezi etkisi dağıldıktan sonra hafif ağrılar olabilir.

Bu ağrılar normal karşılanmaktadır. Operasyon sonrası diş hekiminizin önerdiği ağrı kesici kullanılarak bu durum giderilir. İmplant yaptıran hastalara daha sonra sorulduğunda bu ağrının normal diş çekiminde yaşanan ağrıya benzer olduğunu söylemektedirler.

İmplant takılması ne kadar sürer?

İmplant operasyonu genel olarak 1 saat kadar sürmektedir. İmplant operasyonunu yapan hekimin tecrübesi ve uzmanlığı bu konuda çok değerlidir.

Tek İmplant Fiyat Ne Kadar?

Tek diş eksikliğiniz de köprü yaptırıp sağ ve sol dişlerinizi kestirmek yerine özellikle implant yaptırmak daha mantıklıdır. Diğer dişlere dokunulmadan tdb implant fiyat + zirkonyum kaplama fiyatına 1 tek diş implant yaptırabilirsiniz.

İmplant tedavisi neden yapılır?

İmplant tedavisi bir veya bir kaç diş eksikliğinin yanı sıra, tek çene veya 2 çene üzerinde hiç dişi olmayan kişilerin sağlıklı çiğneme, rahat konuşma ve daha estetik bir görüntü için kemik içine uygulanan diş kökü protezidir. İmplantlar titanium veya zirkonyum materyalinden olabilmektedir.

İmplant Abutment Fiyatı Nedir?

İmplant abutmentleri implantın bir parçası olarak görülür ve 3 aylık iyileşme sürecinde ücretsiz olarak üzerine Zirkonyum veya Porselen diş yapmak amacıyla alt yapı olarak yerleştirilir.Diş implantı fiyatları.

İmplant Üstü Zirkonyum Fiyatı Nedir?

Bu konuda normal diş üzerine yapılan zirkonyum kaplama ile implant üstü zirkonyum kaplama arasında bazı kliniklerde ödeme farkı çıkabilmektedir. Genel olarak ise zirkonyum kaplama en az implant kadar önemli bir işlemdir ve hem estetik, hem doğru konumlandırılmış olması ömrü için önemlidir. ayrıntılı zirkonyum kaplama fiyatlarını sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

İmplant bir ya da daha fazla diş kaybı yaşayan hastalara uygulanan protez diş uygulamasına verilen addır. İmplant fiyatları nispeten yüksek olsa da implant diş, doğal dişe en yakın sonuçları verir. Çünkü İmplant dişler diğer dişlerden destek almaz, doğal dişler gibi gücünü çene kemiğinden alır.

İmplant uygulamasında önce diş eti açılır, çene kemiği içinde bir delik açılır. Bu delik diş kökünün sığacağı genişliktedir. Açılan diş kökü yuvasının üstündeki diş eti kısmı tekrar kapatılır ve implantın çene kemiğine kaynaması beklenir.diş implant fiyatları.diş implant fiyatları.

Eğer çene kemiği güçlü değilse öncesinde çene kemiğine greft yapılması yani çene kemiğinin güçlendirilmesi gerekir. Çene kemiği grefti, implantın çene kemiği ile bütünleşmesi için 2-3 aya ihtiyaç vardır. İmplant uygulaması aslında çok kolay ama yüksek mühendislik ve tıp bilgisi gerektiren bir iştir.

Yani tedavi olanlar açısından baktığımızda hasta gelir, birkaç seansta yepyeni dişlerle gider. Ancak olayın teknik kısmı çok daha karışıktır. İmplant seçimi, hastanın implantı engelleyecek herhangi bir hastalığının olup olmadığı, implant türleri, boyutu, şekli uygulanması…

Bunların hepsi uzmanlık ve deneyim gerektirir. Bu yüzden implant kısa vadeli değil uzun vadeli bir çözümdür. Bu açıdan baktığımızda implant fiyatları pahalı mı?

Devlet hastanesinde implant ne kadar?

Devlet hastanelerinde kıymetli metal içeren implant desteği yoktur, bazı kurul sonuçları durumlarında 90tl ile 120 tl arasında implant başına destek verilebilmektedir.diş implantı fiyatları.

Bu İşlemler Pahalı mı?

İmplant fiyatları nispeten uygun sayılabilir yalnız, diğer alternatif işlemler arasında en pahalı diş operasyonlardan biri olduğu aşikardır. Yine de başarı ve sonuçlarını göz önüne aldığımız zaman implant fiyatları pahalı değildir.

İmplant Fiyatlarında Neye Dikkat Edilmeli

İmplant tedavisi pahalı bir tedavi midir sorusu diş hekimlerinin en sık karşılaştığı sorulardan birisidir. İlk bakışta pahalı gibi gözükmesine rağmen ileriki yıllarda sağlayacağı rahatlık ve faydaları düşünüldüğünde ödenen ücret küçük bir bedel olarak görülecektir.Diş implantı fiyatları.

Tek diş eksikliği ele alındığında dahi o eksikliği bir implantla veya üç eğrili bir köprüyle tedavi edilmesi durumu söz konusu olduğunda köprü ilk etapta daha makul, daha uygun bir tedavi planı olarak gözükür.

İleri dönemde o küçültülüp, ufaltılıp üzerine porselenin geldiği yapılar zaman içerisinde problem yaratırlar. İlk 10 yıl içerisinde değil belki de 20 yıl içerisinde değil fakat ileri dönemde o dişleri de kaybetme, belki kanal tedavisi yaptırma ve belki de porselenleri yenilemek gibi ciddi anlamda problemler yaratması söz konusu olacaktır.

Fakat implantta durum farklıdır. İmplant, yapılır, uygulanır, güzel bakılır ve tertemiz tutulursa implantın alt yapısı olan titanyum yapı sabit kalacak zaman içerisinde sadece üstündeki porselenin değişmesi söz konusu olacaktır. Bu da ileri dönemde bize hem maddi hem de manevi kar sağlayacaktır.

Ama kısa dönemde baktığımızda implant mı daha pahalıdır diğer seçenekler mi daha pahalıdır diye sorulduğunda tabii ki implant pahalıdır. Ama uzun vadede implant diğer tüm uygulamalara göre daha uygun olacaktır.diş implantı fiyatları.

Bunun gibi birçok etken diş implantı fiyatlarını etkilemektedir. Hiç implant uygulaması yapmamış sadece kursunda görmüş bir doktor ile alanında yetkin bir doktorun alacağı diş implantı fiyatları elbette aynı olmayacaktır. Sizde ödeme yolları ve fiyat konusunda detaylı bilgi almak ve danışmanlık hizmetimizden faydalanmak için Locadent ailesine ulaşabilirsiniz.

İmplant Tedavisinde Başarı Oranı Nedir?

Dental implantların başarı oranları, çenenin içine yerleştirildiği yere bağlı olarak değişir, ancak genel olarak, dental implantlar % 98’e kadar başarı oranına sahiptir. Doğru bakım ile implantları bir ömür boyu kullanabilirsiniz.

Dental İmplant Herkese Uygun mudur?

Rutin bir diş çekimi veya oral cerrahi işleminden geçecek kadar sağlıklı biri çoğunlukla diş implantı için uygun olarak düşünülebilir. Yeterli kemik ve sağlıklı diş etlerine sahip olmak gerekmektedir. Hastalar, implant sonrası ağız hijyenine dikkat etmeyi ve düzenli olarak diş hekimlerini ziyaret etmeyi taahhüt etmelidirler.

Ağır sigara kullanımı, diyabet veya kalp rahatsızlıkları, baş / boyun bölgesine yapılmış olan radyasyon tedavileri, implant uygulanması için hasta bazında, bireysel olarak değerlendirilmelidir. İmplant uygulamasının, sizin için uygun olup olmadığını öğrenmek için muhakkak diş hekiminizle görüşmelisiniz.

Sigorta Dental İmplant Maliyetini Kapsıyor mu?

Genel olarak, diş implantları şu anda diş sigortası kapsamında değildir. Sigorta planınıza ve / veya diş kaybınızın nedenine bağlı olarak özel bir kapsama da söz konusu olabilir. Bu konu hakkında detaylı sorularınızı diş hekiminize ve sigorta sağlayıcınıza yönlendirebilirsiniz.

İmplant Tedavisi Nasıl Başlar?

Dental implant sürecindeki ilk adım, kişiselleştirilmiş bir tedavi planının geliştirilmesidir. Plan size özel olarak, tıbbi bir şekilde ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere diş hekiminiz tarafından sunulur.

Sonra, titanyumdan yapılmış küçük bir direğe sahip olan diş kök implantı eksik dişin kemik yuvasına yerleştirilir. Çene kemiği iyileştikçe, implant çeneye güvenli bir şekilde tutunur. Implant çene kemiğine tamamen kaynadıktan sonra üst yapısı ile uyumlanabilir.

Üst yapı yani abutment dişin iskeleti görevini görür. Yeni diş / dişler bu abutment’ın üzerine yapılır.diş implantı nedir diş implantı nasıl uygulanır

Diş hekiminiz ayrıca yeni dişlerin rengini doğal dişlerinizle eşleştirir. İmplant çene kemiğine sabitlendiğinden, yedek dişler kendi doğal dişleriniz gibi görünür, hisseder ve işlev görür.

İmplant Tedavisinde Ağrı Olur Mu?

İmplant operasyonundan önce hastaya çoğunlukla lokal, bazı durumlarda genel anestezi uygulanır. Bu yüzden cerrahi işlem sırasında hasta hiçbir şekilde acı veya ağrı hissetmez. Lokal anestezi yapılan hastalarda, gün içerisinde anestezi etkisi dağıldıktan sonra hafif ağrılar olabilir.

Bu ağrılar normal karşılanmaktadır. Operasyon sonrası diş hekiminizin önerdiği ağrı kesici kullanılarak bu durum giderilir. İmplant yaptıran hastalara daha sonra sorulduğunda bu ağrının normal diş çekiminde yaşanan ağrıya benzer olduğunu söylemektedirler.diş implantı nedir diş implantı nasıl uygulanır.

Diş İmplantı Ne Kadar Sürede Tamamlanır?

Hastanın durumuna göre tedavi süresinde değişiklik gösteren İmplant diş tedavi uygulaması, her hasta için çok farklı bir etken söz konusu olmadığı sürece aynı aşamalardan geçmektedir.

İlk olarak tedavi amacıyla gittiğiniz diş hekiminin, diş, çene kemiği uygunluğu ve diş kökü hesaplaması gibi bazı teşhisleri koyabilmesi için ilk aşamada panaromik bir görüntü verme özelliğine sahip diş röntgeni çekilmektedir. diş implantı ne kadar sürede tamamlanır.

Bu röntgende çıkan sonuca göre diş hekimi, uygulanacak İmplant tedavisi için dişin uzunluğuna, çene kemiğinin şekline, tedavinin çeşidine ve ağız içindeki diş bölgesinin yerleştirilme için inceliğine ve uygunluğuna karar vererek gerekli hazırlıkları yapmasıyla devam eder.

Diş implantı ne kadar sürede tamamlanır. Bu süreçte çene kemiğin uygun bulunmaması durumunda kemiğin tedaviye olumlu bir hale gelebilmesi için oldukça uzun bir bekleme süresi oluşabilir ve bu süre 6 ayı kadar bulabilir. İkinci olarak sıra gelen aşama, ilk aşamada çene kemiğinin uygun hale getirilmesinden sonra başlayan tedavi sürecidir.

Diş implantı ne kadar sürede tamamlanır.İkinci süreçte diş hekiminin hastanın durumuna göre hazırladığı dişler ve protezler, artık cerrahi bir operasyonla takılmaya başlanır. Bu cerrahi operasyon aşamasında hastaya genellikle lokal anestezi uygulanır ancak hastanın durumuna göre de genel anestezi uygulanması mümkündür.

Anestezi uyuşturması ile hastanın acı çekmemesi sağlandıktan sonra, sıra hazırlanan dişlerin eksik diş yerlerine uygulanmasına gelir. diş implantı ne kadar sürede tamamlanır. Bu aşamada dişler, diş kökünün yerlerine, çene kemiğinin içerisine yerleştirilmektedir.

Daha sonrada cerrahi uygulama sonlanır ve bekleme sürecine geçilir. İmplant sonrası bekleme süreci, yine hastanın durumuna ve yapısına bağlı olarak 6 haftadan başlayan ve 6 aya kadar uzama görülebilen bir süreçtir ve bu süre boyunca diş kökü olması amacıyla çene kemiğine yerleştirilen yapay dişlerin, kemik ile kaynaşması ve gerçek diş görevi görebilmesi için beklenmektedir.

6 hafta ile 6 ay arasında değişebilen bu uzun ve sabır isteyen süreçte belirli zaman dilimleri içerisinde, diş hekimi uygun gördüğü takdirde kontrole gidilir ve hekim duruma bağlı olarak röntgen çekebilir, diş köklerinin durumundaki değişikliği yakından takip edebilir.diş implantı ne kadar sürede tamamlanır.

Diş İmplantı Kimlere Uygulanmaz?

Diş İmplantı kimlere uygulanabilir, diş implantı kimlere uygulanmaz? Her kişiye implant uygulaması yapılamaz. Kimi zaman hiç diş implantı yapmamak daha uygun görülür. Genel sağlık durumu bozuk hastalarda, kötü alışkanlıklara sahip kişilere, çene kemiği yapısı uygun olmayan bireylere, diş implantı uygulanması doğru olmayacaktır. Diş implantı kimlere uygulanmaz.

Baş ve boyun bölgesine radyoterapi uygulanmış bireyler,

Kemik büyüme ve gelişimini tamamlamamış genç bireyler,

Sigara kullanımı ağız içindeki yara iyileşmesini baskıladığından ve implant başarısını düşürdüğünden; sigara kullanımı çok fazla olan bireyler implant için uygun aday değillerdir.

Diyabet, yüksek tansiyon, hemofili ve otoimmun hastalık gibi sistemik hastalıkları bulunan, bifosfonat, kortikosteroid veya immun sistemi baskılayıcı ilaç kullanan bireylerin sağlık durumları doktorlarıyla konsültasyon yapılarak uygun şartlar oluşturulabilirse; implant uygulanabilmektedir.diş implantı kimlere uygulanmaz.

İmplantların belirli bir uzunluğu ve kalınlığı olduğu için, çene kemiğinin bu hacimdeki bir implantı alabilecek kadar yeterli kalınlık ve yükseklikte olması gerekir. Ayrıca implant yerleştirilecek yerdeki kemiğin hacmi kadar kalitesi de önemlidir. Diş implantı kimlere uygulanmaz.

Kireçlenmesi bozuk ve gözenekleri geniş (osteoporozda olduğu gibi) kemiklerde implantı kaybetme riski çok yüksektir. İmplant yaptıracak veya yaptırmış hastaların ağız hijyenlerine büyük özen göstermeleri gerekir. Çünkü doğal dişlerimiz, içerisinde ve kök çevresinde atar damar, toplar damar, lenf damarlarına sahip olduğu için bir travma veya enfeksiyona karşı kendini koruyabilir.

Diş implantı kimlere uygulanmaz. Yani diş yaşayan bir organdır. Halbuki implant bir metal parçadır ve kendini koruma özelliği yoktur. Hastaların ağız hijyeni bu bakımdan çok önemlidir.

Dental (Diş) İmplant; Modern diş hekimliğinde diş eksikliklerinin giderilmesi amacıyla en çok tercih edilen tedavi yöntemi dental implantlardır. Dental implantlar herhangi bir sebeple kaybedilen dişlerin yerlerine yerleştirilerek kök işlevi gören, sabit ve hareketli protezlere retansiyon ve destek sağlayan titanyum vidalardır.

Tek bir diş eksikliğinden, çoklu diş eksikliklerine ve tam dişsizliklere kadar uzanan tüm durumlarda hastaların fonksiyonel, estetik, fonetik ve psikolojik durumlarının iyileştirilmesinde doğal dişlere en yakın sonuçlar dental implant tedavileri ile elde edilmektedir.

Diş implantları ne kadar sürede takılır?

Diş hekimliğinde implant tedavisi sonunda protezlerin tamamlanması klasik tedavilere göre daha uzun sürmektedir çünkü titanyum yapının kemikle bütünleşmesi için 2, 5 ila 4 ay, ilave olarak çene kemiğine herhangi bir müdahalede bulunulduğunda veya üst çenede sinüs boşluğunu kaldırma işlemi uygulanmışsa 6 ay kadar beklemek gerekmektedir.

Ancak bu süre sonunda alınan sonuçlar oldukça yüz güldürücü ve çok daha uzun ömürlüdür.

İzmir Diş İmplantı Fiyatları 2023

Locadent ailesi olarak yasa gereği TDB fiyatları dışında izmir diş implant fiyatları, kıymetli metal ücreti dahil fiyat vermemiz yasaktır. Lütfen kıymetli metal ücreti ve implant fiyatı dahil fiyat için kliniğimizi arayabilirsiniz. equipoise usa bodybuilding

İzmir İmplant Fiyat Ücret Tarifesi

Diş İmplant fiyatları ilk bakışta hastalara oldukça yüksek gelmektedir. Kullanılan bütün malzemelerin ithal olması ve kaliteli bir implant için yüksek teknolojili cihazlara ihtiyaç duyulması tedavinin fiyatını belirliyor.

Türkiye’nin ekonomik durumu göz önüne alındığında dövizin kademeli olarak artış göstermesi, tedavi maliyetlerini de olumsuz anlamda etkiliyor. Kesin bir fiyat belirlemek içinse diş hekiminizin sizi muayene etmesi, tedavi sürecinde hangi malzemeyi kullanacağı ve protez şeklinin öğrenilmesi gerekiyor.diş implantı nedir diş implantı nasıl uygulanır.

İmplant tedavisi zor mu diye sorulacak olursa aslında değil. Oldukça kolay olan bu işlem, hastalar için büyük bir yatırım olabilir. Sonuçta daha uygun fiyatlı diğer tedavi yöntemleri kısa vadeli çözümler sunarken, implantı yıllarca kullanabiliyorsunuz. Hatta bakımına ve temizliğine özen gösterirseniz, yaptırdığınız implant size ömür boyu eşlik edebilir.

İzmir İmplant fiyatları ilk bakışta hastalara oldukça yüksek gelmektedir. Kullanılan bütün malzemelerin ithal olması ve kaliteli bir implant için yüksek teknolojili cihazlara ihtiyaç duyulması tedavinin fiyatını belirliyor.

Türkiye’nin ekonomik durumu göz önüne alındığında dövizin kademeli olarak artış göstermesi, tedavi maliyetlerini de olumsuz anlamda etkiliyor. Kesin bir fiyat belirlemek içinse diş hekiminizin sizi muayene etmesi, tedavi sürecinde hangi malzemeyi kullanacağı ve protez şeklinin öğrenilmesi gerekiyor.

İmplant tedavisi zor mu diye sorulacak olursa aslında değil. Oldukça kolay olan bu işlem, hastalar için büyük bir yatırım olabilir. Sonuçta daha uygun fiyatlı diğer tedavi yöntemleri kısa vadeli çözümler sunarken, implantı yıllarca kullanabiliyorsunuz.

Hatta bakımına ve temizliğine özen gösterirseniz, yaptırdığınız implant size ömür boyu eşlik edebilir. İzmir diş İmplantı Fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Dental implantların ameliyatı zor mudur?

Lokal anestezi altında yalnızca dental implantın yapılacağı bölge uyuşturularak yapılan operasyonlar ağrısızdır. Operasyon öncesinde reçete edilen ilaçların alınması, işlem sonrasında antiseptik gargaraların kullanılması ve iyi bir ağız bakımıyla iyileşme süreci atlatılır.

Dental implantlar zararlı mı? Bazen vücut kabul etmiyormuş doğru mu?

Dental implantlar titanyumdan üretilmektedir. İnsan vücuduna son derece biyouyumlu olan titanyum, her hangi bir alerji riski yaratmayan, toksik olmayan kıymetli bir metaldir.

Sigara içiyorum dental implant yaptırabilir miyim?

Yapılan birçok çalışmada sigaranın implant ile kemik bütünleşmesini engellediği kanıtlanmıştır. Sigara içen bireylerde implantın düşme riski normalden 2-3 kat yüksektir.

Dental implant operasyonu sonunda yüzüm çok şişer mi ? Ağrım çok olur mu?

Yanakta hafif şişlik veya renk değişiklikleri beklenir ancak ilk 24 saat yapılan soğuk tampon uygulamasıyla ödem hızlıca azalacaktır. Şiddetli ağrılar görülmez, doktor tarafından önerilen ağrı kesici ilaçlar ilk gün oluşabilecek ağrıyı kolaylıkla kontrol altına almakta yeterlidir.

Dental implantların ömrü ne kadardır?

Doğru planlama ve protez dizaynı ile iyi ağız hijyeni dental implantların uzun dönem başarısındaki en önemli etkenlerdir.

Kemik grefti (kemik tozu) nedir?

Kemik tozu olarak da bilinen kemik greftleri farklı şekillerde üretilmektedir. İnsan kaynaklı, hayvansal kaynaklı ve sentetik olarak üretilebilen greft materyalleri partikül ya da blok halinde hazırlanmaktadır.

Greft materyalleri, mevcut kemik yapısının diş implantı yerleşimi için yeterli olmadığı durumlarda, diş çekimi ile implant işleminin aynı anda yapıldığı ameliyatlarda, implant cerrahisi öncesinde maksiller sinüs tabanı yükseltme işlemlerinde, kemik rezorpsiyonu, patoloji ve önceki cerrahi işlemler sonucu oluşan defektler ile diş çekimi sırasında bölgedeki kemik yapısının desteklenmesi gereken durumlarda kullanılmaktadır

. Kemik greftleri uygulanan bölgelerde kemik oluşumu ve hacminin artırılması amacıyla kullanılarak çatı görevi görmektedir.

All-on-4 sistemi nedir?

All-on-4, bir çenedeki tüm eksik dişlerin 4 implant kullanılarak yerine konmasını içeren bir tedavi şeklidir. Çenelerin arka bölgelerinde yetersiz kemik hacmine sahip hastalarda ve bazı özel durumlarda uygulanmaktadır. Bu tedavi prosedürü ile hastaların aynı gün içinde protezleri yapılabilmektedir.

Dental implant cerrahisi ağrılı bir işlem midir?

Dental implantların çene kemiğine yerleştirilmesi işlemi genellikle lokal anestezi altında ve ağrısız bir şekilde uygulanmaktadır. Sağlıklı bir erişkin cerrahi işlemi ve operasyon sonrası süreci rahatlıkla tolere edebilmektedir.

İmplant yapılacak bölgede kemik olmaması durumunda implant nasıl uygulanır?

İmplant yapılacak bölgede bulunan kemiğin yapısının, kalitesinin ve kalınlığının yeterli olmadığı durumlarda kemik miktarını artırmak için kemik greftleri kullanılarak değişik kemik dokusu oluşturmak gerekmektedir.

Comments


bottom of page