top of page

Köprü ve İmplant Arasındaki Fark Nedir?


Köprü ve implant
Köprü ve implant farkı

Diş kayıpları durumunda.implant dışında tercih edilen yöntemlerden diğerleri ise; köprü ve kuron uygulamalarıdır. Şayet kayıp dişin çevresindeki dişler, sağlıklı değilse köprü tercih edilebilir. Bu duruma hekim karar verecektir.


Köprü uygulamasının implant tedavisi ne göre bazı dezavantajları bulunur. Ancak hangi yöntemin hasta için daha uygun olacağına, diş hekimi ve hasta beraber karar verir.

İleri dönemde o küçültülüp, ufaltılıp üzerine porselenin geldiği dişler zaman içerisinde problem oluşturabilirler. İlk 10 yıl içerisinde değil belki de 20 yıl içerisinde değil fakat ileri dönemde o dişleri de kaybetme, belki implant yaptırma ve belki de porselenleri yenilemek gibi ciddi anlamda problemler oluşturması söz konusu olabilir.


Zaman içerisinde ağız yapısındaki değişiklikler protezlerin oynaması, kırılması, yenilenmesi gibi durumlara yol açabilir. İmplantlar uzun vadede bu dezavantajları ortadan kaldırır. Bu sebeple de aslında çok daha ucuza mal olmaktadır.


Fakat implantta durum farklıdır. İmplant, yapılır, uygulanır, güzel bakılır ve tertemiz tutulursa implantın alt yapısı olan titanyum yapı sabit kalacak zaman içerisinde sadece implantın üstündeki porselenin değişmesi söz konusu olacaktır.


Bu da ileri dönemde bize hem maddi hem de manevi kar sağlayacaktır. Ama kısa dönemde baktığımızda implant mı daha pahalıdır diğer seçenekler mi daha pahalıdır diye sorulduğunda tabii ki implant pahalıdır.


Ama uzun vadede implant diğer tüm uygulamalara göre daha uygun olacaktır. İmplant fiyatları açısından bakıldığında elbette yukarıdaki gibi birçok etken implant fiyatlarını etkilemektedir.


Daha ayrıntılı fiyat bilgisi için lütfen kliniğimizi arayınız.


Köprü ve İmplant Arasındaki Fark Nedir?

Comments


bottom of page